You are here

Industriālais internets

Uzņēmuma Konecranes perspektīvā iecere ir radīt iekārtas, kuras ir intelektiskas un saprot savu stāvokli, un savienot tās tīklā, lai nodrošinātu reāllaika redzamību drošības un produktivitātes uzlabošanas nolūkos.

Ceturtā industriālā revolūcija — industriālais internets

Industriālā interneta centrā ir daudz sensoru, kuri kopīgā darbā ievāc un analizē datus konkrētiem nolūkiem. Ar šādas darbības palīdzību tie nodrošina efektivitāti, kāda nebija iedomājama vēl pirms neilga laika.

Cilvēces vēstures gaitā produktivitāte lielākoties ir palielinājusies ļoti maziem soļiem, tāpat lēnām uzlabojušies arī dzīves standarti. Industriālā revolūcija reāli sākās pirms 200 gadiem līdz ar mehāniskās ražošanas ieviešanu. Cilvēku un dzīvnieku muskuļu spēku aizstāja mehāniskā jauda. Otrā industriālā revolūcija sākās 1870. gadā līdz ar pirmās konveijera lentes ieslēgšanu gaļas pārstrādes fabrikā Sinsinati (Ohaio štats, Amerikas Savienotās Valstis), kur, izmantojot elektrību, masveida ražošanā tika ieviesta darbu dalīšana. Ražošanas procesu automatizācija sākās 20. gadsimta 70. gadu vidū, bet pašlaik pasaulē līdz ar industriālā interneta uzplaukumu sākas jauns laikmets. To mēdz dēvēt arī par ceturto industriālo revolūciju jeb Industry 4.0.

Industriālais internets — tā ir iekārtu integrācija ar tīklā savienotiem sensoriem un programmatūru. Tas ietver ne tikai vispusīgu globālās industrijas transformāciju, bet ietekmē arī daudzus ikdienas dzīves aspektus, tostarp veidu, kādā daudzi no mums veic savu darbu. Industriālais internets ienes lielāku ātrumu un efektivitāti dažādās nozarēs, piemēram, aviācijas, sliežu transporta, enerģijas, naftas un gāzes, veselības aprūpes jomās. Tas pat sola spēcīgāku ekonomisko izaugsmi, labākas un kvalitatīvākas darba vietas, kā arī uzlabotus dzīves standartus neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas.

Industriālā interneta trīs dimensijas

Industriālais internets apvieno divu iepriekšējo revolūciju uzlabojumus: iekārtas, inženierkomunikācijas, autoparkus un tīklus, kurus ir izveidojusi industriālā revolūcija, ar skaitļošanas, informācijas un komunikācijas sistēmu jaunievedumiem, kurus ir ieviesusi nesenākā interneta revolūcija.

Industriālā interneta centrā ir trīs elementi
Intelektiskas iekārtas: jaunā veidā izmantojot iekārtu, inženierkomunikāciju, autoparku un tīklu sasaistīšanas iespējas ar uzlabotu sensoru, vadību un programmatūras pielietojumu palīdzību.
Uzlabota analītika: dažādu lietu, piemēram, analītikas, prognožu algoritmu, automatizācijas un dziļas sfēras ekspertīzes, izmantošana materiālu zinātnē un elektroinženierijā, lai izprastu, kā darbojas iekārtas un lielākas sistēmas.
Cilvēki darbā: Cilvēku sasaiste, lai kur tie atrastos — rūpnieciskos objektos, birojos, slimnīcās vai ceļā, lai ik brīdi veicinātu pārdomātākas konstrukcijas, ekspluatāciju, tehnisko apkopi un veidotu augstākas kvalitātes pakalpojumus, kā arī uzlabotu drošību.

Intelektisko ierīču, inženierkomunikāciju, autoparku un tīklu sasaistīšana ar cilvēkiem, kuri strādā vai atrodas ceļā, paver jaunas procesu optimizācijas iespējas, kā arī potenciālu produktivitātes un efektivitātes uzlabošanai. Turklāt tādējādi tiks mainīts konkurences līdzsvars un visai nozarei nāksies ātri pielāgoties, lai izdzīvotu. Šī procesa norises temps dažādās nozarēs atšķirsies, tomēr, procesu pieņemot, ietekme būs plašāka un aptvers visu tautsaimniecību.

Industriālais internets tagad — tiešsaistes forums par to, kā industriālais internets izmainīs materiālu apstrādes pasauli.