You are here

Celtņa un vinčas reduktoru pārbaude

Mehānisma apvalka pārbaude

Celtnim ir vairākas svarīgas daļas: savienojumi, āķa bloki, āķa kājas, stiepļu troses, ierīces zem āķa, mehānismu kārbas un citas. Reizēm šīm daļām ir nepieciešama detalizētāka novērtēšana, nekā to ir iespējams veikt regulāro pārbaužu un profilaktiskās apkopes laikā. 

Daudzās valstīs ir īpaši noteikumi par nepieciešamajām atvērtas mehānismu kārbas pārbaudēm. Skatiet vietējos noteikumus, kā arī ražotāja prasības, lai noskaidrotu, cik bieži ir jāveic mehānismu kārbas pārbaudes, vai arī sazinieties ar Konecranes Finland Corporation filiāli, lai saņemtu palīdzību.

Reduktoru atteice

Celtņiem, kas tiek izmantoti ļoti intensīvi vai tiek izmantoti jau daudzus gadus, var veidoties kumulatīvais nogurums un citas nelabvēlīgas iezīmes. Ekstrēmos apstākļos reduktora atteice var notikt pēkšņi, un krava var nokrist. Lai nodrošinātu atbilstību un drošību, mēs iesakām veikt reduktoru pārbaudi, lai noteiktu tilta celtņa mehānismu un ar tiem saistīto daļu stāvokli.

KONECRANES PIEDĀVĀ TĀLĀK NORĀDĪTĀS DIVU VEIDU REDUKTORU PĀRBAUDES.

Reduktoru pārbaude

Reduktora pārbaudes laikā apmācīts speciālists veic svarīgāko daļu vizuālu pārbaudi un novērtē jūsu veikto apkopju un pārbaužu vēsturiskos datus, lai gūtu priekšstatu par celtņa izmantošanu. Pārbaudes laikā parasti tiek pārbaudīts eļļas līmenis, kā arī, izmantojot endoskopu, reduktora iekšpuse un mehānismu virsmas. Iespējams, ka tiek paņemts eļļas paraugs analīžu veikšanai laboratorijā, lai noteiktu sadegušas eļļas vai metālisku daļiņu klātbūtni un citus iespējamos problēmu simptomus. Reduktora parasto pārbaudi var veikt jebkurā laikā, īpaši celtņiem, kuriem ir aizdomas par reduktoru problēmām. Ja tiek konstatēta problēma, iespējams, ka tālākai analīzei tiek ieteikts veikt padziļinātu reduktora pārbaudi.

Reduktora padziļināta pārbaude

Padziļinātas reduktora pārbaudes laikā reduktors tiek izjaukts, un iekšējās daļas tiek pārbaudītas, izmantojot negraujošās testēšanas metodes, piemēram, krāsvielas detektoskopiju un magnētisko gumiju. Padziļinātu reduktora pārbaudi iesaka veikt gadījumos, ja aprīkojums ir vairāk nekā 10 gadus vecs, tas tiek izmantots ar lielu slodzi un ilglaicīgi, reduktoram ar plāna zobvainaga vai metinātā spieķa konstrukciju, ja aprīkojums tiek izmantots, pārsniedzot sākotnējos konstrukcijas robežlielumus, celtņiem svarīgās ekspluatācijas vietās, kā arī aprīkojumam ar nezināmu vēsturi. Šīs pārbaudes laikā var atklāt pavisam nelielus vai nelielus trūkumus, kurus neapmācītam darbiniekam nav iespējams noteikt, bet kuri var izraisīt problēmas nākotnē, ja tie netiek novērsti.

Ieplānojiet savu reduktoru pārbaudi jau tagad

Parasti regulāro pārbaužu un citu atbilstības pārbaužu laikā netiek izvērtētas reduktoru iekšējās daļas. Jau šodien sazinieties ar tuvāko Konecranes Finland Corporation filiāli, lai ieplānotu tikšanos un veiktu reduktoru pārbaudi.